Energooszczędne ogrzewanie przemysłowe, Ogrzewanie hal przemysłowych, Ogrzewanie hali produkcyjnych, ogrzewanie kościołów i szklarni
Energooszczędne ogrzewanie przemysłowe, Ogrzewanie hal przemysłowych, Ogrzewanie hali produkcyjnych, ogrzewanie kościołów i szklarni

MENU PRODUKTU

PRODUKTY

Promienniki parowe VaporadPromienniki ogrzewają bezpośrednio powierzchnie oraz osoby, oferując uczucie komfortu cieplnego. Nie powodują ruchu mas powietrza, zapobiegając unoszeniu pyłów i kurzu, eliminują powstawanie warstwy gorącego powietrza pod stropem.

Na bazie paneli promienników wodnych WATERSTRIP opracowane zostało nowe rozwiązanie: promienniki zasilane parą niskoprężną. Źródłem ciepła dla instalacji jest kompaktowa gazowa wytwornica pary VAPORAD, przystosowana do zabudowy na zewnątrz obiektu - nie ma konieczności budowy pomieszczenia kotłowni.

Wytwornica VAPORAD może być instalowana na fundamencie lub w przypadku mniejszych modeli również na specjalnej konstrukcji na ścianie zewnętrznej. Wyposażona jest w modulowany palnik na gaz ziemny lub LPG, posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia po stronie gazu, temperatury i ciśnienia.

Natężenie promieniowania powierzchni promiennika zasilanego parą jest o 20% intensywniejsze niż analogicznej powierzchni promiennika zasilanego wodą grzewczą, dzięki wyższej temperaturze powierzchni promieniującej. W związku z powyższym istnieje możliwość zabudowy mniejszej ilości paneli radiacyjnych w stosunku do rozwiązania opartego na promiennikach wodnych. Przekłada się to bezpośrednio na niższy ciężar systemu grzewczego (mniejsze obciążenie konstrukcji dachu) oraz niższe koszty inwestycyjne. System grzewczy oparty na parze w przeciwieństwie do wodnego nie potrzebuje pomp cyrkulacyjnych, w związku z czym generuje mniejsze koszty eksploatacyjne.

Jest to jedyny system tego typu oferowany na rynku polskim.

System promienników parowych może być z powodzeniem stosowany w obiektach niebezpiecznych pożarowo, w których nie jest możliwe zastosowanie promienników gazowych, takich jak:

  • stolarnie

  • fabryki mebli

  • malarnie

  • obiekty produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych

  • obiekty chemiczne


Dzięki zastosowaniu na instalacji kontrolera próżni z obiegu parowego usuwane jest całe powietrze, co w połączeniu z brakiem elementów ruchomych zapewnia całkowicie bezgłośną pracę. Z tego względu promienniki te mogą być stosowane w pomieszczeniach wymagających ciszy, takich jak sale konferencyjne, teatry, filharmonie, itp.Galeria produktów

Polityka prywatności / regulamin www.boren.pl